Videochatul si limba engleza

Discuții intre modelele de videochat
Felicia

Videochatul si limba engleza

Mesajde Felicia » Vin Mar 16, 2018 4:06 pm

Buna.Am si eu o intrebare, pot face videochat daca nu stiu limba engleza foarte bine?am inteles ca trebuie sa sti mai multe limbii straine in afara de engleza care am inteles ca este obligatorie daca nu ma insel.Din cate m-am interesat am inteles ca este nevoie si de limba franceza si germana.Dar eu nu stiu deloc aceste dou limbi cu engleza ma mai descurc cat de cat dar nu atat de bine.Credeti ca ar trebuio sa fac cursuri pentru a invata mai bine?eu cel mai bine stiu limba spaniola dar nu este atat de utila ca limba engleza?Ce parere aveti :?:

Sore

Re: Videochatul si limba engleza

Mesajde Sore » Mie Apr 25, 2018 1:34 pm

Cunostintele de limba engleza in domeniul videochatului sunt foarte importante pentru ca,majoritatea membrilor de pe site-uri sunt din SUA.Nu este obligatoriu sa mai sti si alta limbi.Pentru asta poti folosi Google Translate asta te va ajuta foarte mult si iti va face munca mai usoara.Daca nu stapanesti bine limba engleza cateva cursuri iti vor fi de mare ajutor.Un model care stapaneste bine englea va avea avantaje foarte mari.Sa sti limba englea la un nivel inaintat este un avantaj foarte mare pentru ca succesul consta in modul tau de exprimare si de comunicare cu membrii.

Anamaria4

Mesajde Anamaria4 » Vin Feb 08, 2019 4:58 pm

Buna. Cunoasterea Limbi Engleze in domeniul videochatului consider ca este cel mai mare avantaj pentru un model. Daca nu cunosti si nu vorbeti cursiv limba engleza nu vei ajunge niciodata la performantele unui adevarat model de succes. Eu cred ca acest lucru conteaza mai mult decat aparitia fizica si cat de bine stapanesti google translate si multe altele,chiar si mai bine decat de profesionita esti atunci cand faci un show,etc. :)

Valeria

Mesajde Valeria » Joi Feb 28, 2019 5:37 pm

Buna. Am citit pe acest forum tot ce tine despre acest subiect de cunoasterea limbi engleze si am ajuns la cloncuzia ca va trebui sa ma apuc foarte serios de treaba pentru ca sunt praf la acest capitol.

Înapoi la “Discuții Modele Videochat”