Make-upu te ajuta sa ai incredere in tine?

Discuții intre modelele de videochat
Adelina

Make-upu te ajuta sa ai incredere in tine?

Mesajde Adelina » Mie Mai 08, 2019 4:46 pm

Sallut. Make-up-ul este un lucru magnific pentru o femeie prin aceste tehnici de infrumusetare putem ascunde micile imperfectiuni ale tenului simtindu-ne mai frumoase mai feminine ne ajuta foarte mult sa avem incredere in noi si ceea ce este cel mai important este ca ne face sa iesim din depresie. Depresia pe care o avem din cauza corpul nostru cum ca,avem un fund mai mare sau sani mici,sau ca suntem mai pinute sau faptul ca nu avem forme si suntem slabe,etc... Putem profita de faptul ca suntem femei si sa evidentiem forma fetei,a ochilor,si a buzelor care sa ne puna in evidenta si scapand ce ceea ce ne complexeaza de fapt. ;)

Aurora

Re: Make-upu te ajuta sa ai incredere in tine?

Mesajde Aurora » Mar Iun 11, 2019 4:15 pm

Buna. Sunt de aceasi parere cu Adelina si este chiar dovedit acest lucru prin faptul ca o femeie care apeleaza la trucuri de infrumusetare de make-up si este tot timpul aranjata,coafata iar manichiura si pedichiura arata impecabil are o stare psihica mut mai buna. Eu nu am intrat nici macar odata online nemachiata iar daca nu am chef sau timp sa ma machez prefer sa nu intru. Atunci cand sunt machiata ma simt deosebita iar faptul ca imi place ceea ce vad atunci cand ma privesc in oglinda ma ajuta sa gandesc pozitiv. ;)

Înapoi la “Discuții Modele Videochat”