Cat te costa sa deschizi un studio de videochat?

Discuții generale despre videochat
Angelica95

Cat te costa sa deschizi un studio de videochat?

Mesajde Angelica95 » Vin Mar 23, 2018 5:09 pm

Buna,momentan sunt model de videochat cu experienta in videochat de cativa ani,dar pentru vitor vreau sa va zic ca am planuri mari cum ar fi sa i-mi deschid un studio de videochat cu bani stransi din aceasta meserie de model pe care o am in momentu de fata.dar problema mea este ca nu stiu de cati bani trebuie sa dispun pentru aceasta afacere,daca ati putea sa mi spuneti o suma de bani asa cu aproximatie?Astept pareri :)

Margareta

Re: Cat te costa sa deschizi un studio de videochat?

Mesajde Margareta » Mar Mar 27, 2018 4:23 pm

Buna,nu iti pot spune o suma fixa dar cred ca necesita o suma enorma pentru deschiderea unui studio de videochat,ca investitor trebuie sa te gandesti foarte bine unde anume ai dori sa-ti deschizi studiou de preferat sunt orasele mari cu o populatie mare unde vei gasi si fete care marea majoritate vor fi studente si care vor avea nevoie de un astfel de job pentru platirea studilor,chirie etc..Pentru inceput poti investi o suma de bani mai mica cum ar fi sa inchiriezi un apartament cu cateva camere intr-un oras mare pe care sa le amenajezi cu absolut ce este necesar adica decoratiuni,mobilier,iluminat,aparatura camere video,calculatoare performante.Iar in timp te poti extinde.Succes

Ilinca

Mesajde Ilinca » Joi Mar 07, 2019 4:40 pm

Pot spune ca in ziua de astazi este o afacere rentabila este un business care de cativa ani este intr-o continua crestere. Eu as zice sa alegi un oras mediu ci nu unul mare,pentru ca in orasele mari sunt foarte multe studiouri cunoscute si va fi foarte greu sa te integrezi printre acestea. Intr-un oras mediu va circula foarte repede vorba si va fi mult mai usor sa te integrezi pe piata si sa castigi modele de partea ta. Iar pentru a deschide o astfel de afacere cred ca vei avea nevoie de 100.000 euro dupa calculele mele.

Dorina

Mesajde Dorina » Lun Iul 29, 2019 2:09 pm

Heloo. Nu as vrea sa dezamagesc dar problema este ca ca in aceste zile sunt o multime de studiouri de videochat pe piata din Romania si va fi foarte greu pentru inceput sa te integrezi sa atragi modele de partea ta care sa si doreasca sa lucrezi la studioul tau. Fetele care vor sa lucrezi la studio vor alege studiourile de renume din marele orase care sunt deja cunoscute si de incredere. Aceasta afacere necesita o investre colosala,pe urma realizezi ca n-ai fete iar in scurt timp vei da faliment. Eu zic sa te informezi bine inainte de a face acest pas iar cel mai bine ar fi sa primesti sfaturi de la civeva care are cunostintele adecvate pentru astfel de afacere.

Înapoi la “Discuții Generale Videochat”